• 350 Ushtarë amerikan në Kosovë !!!
 • Bëhet i gjallë Pacolli !!!
 • Edi Rama kapet per veshi!!!
 • Shpendi ne te Kuqen!!!
 • SHQIPETARET te bashkuar
 • Franca “në qejf”, Sakho dhe Mavuba
 
 • 350 Ushtarë amerikan në Kosovë !!!

  350 Ushtarë amerikan në Kosovë !!!

  Rreth 350 ushtarë amerikanë nga Alaska, muajin e ardhshëm do të nisin bashkëpunimin me Policinë e Kosovës dhe me njësitë e misionit të BE-së, në zonat e banuara nga serbët dhe shqiptarët   Mirëpo, mediat amerikane raportojnë se këta ushtarë amerikanë nuk do të jenë reaguesit e parë në rast […]

   
 • Pasardhesit e ILIREVE !!!

  Pasardhesit e ILIREVE !!!

    Ata që njohin gjuhën e mistereve të qiellit e të tokës. Këta janë Hundëzakët, banorë të një lugine majë malesh, 2500 mt. mbi nivelin e detit, aty ku piqen Afganistani, Pakistani, Taxhikistani dhe Kina. Ata flasin Sanskritisht, sot e mijra vjet, e kjo gjuhë në fakt nuk është gjë […]

   
 • Atifete Jahjaga , premton !!!

  Atifete Jahjaga , premton !!!

  Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga u ka dhënë garanci amerikanëve që investuan në lirinë e Kosovës se shteti i ri do të jetë rrëfim suksesi.Këtë zotim, e para e shtetit e ka bërë në ceremoninë e pranimit të Çmimit “Clinton Global Initiative” në Nju Jork. “Si Presidente unë jam shumë […]

   
 •  
 • Bëhet i gjallë Pacolli !!!

  Bëhet i gjallë Pacolli !!!

  Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, që nga humbja e partisë së tij në zgjedhjet parlamentare të 8 qershorit, është zhdukur nga skena politike e vendit, edhe pse zyrtarisht vazhdon ta mbajë postin e zv.kryeministrit në detyrë në qeverinë e Kosovës. Të vetmet paraqitje publike i ka pasur […]

   
 • Edi Rama kapet per veshi!!!

  Edi Rama kapet per veshi!!!
   
 • Kengetaret me te paguar!!!

  Kengetaret me te paguar!!!

  Njerezit me te paguar ne dasmat kosovare , keta njerez ne foto , kane shkrepur kte foto menjeher pas mbarimit te dasmes ku shihen mijra euro dhe para te bankes se shqiprise qe kane fituar si bakshishe , per deri sa kengetari Meda dhe Muharrem Ahmeti mbanin rekordin per pagesa […]

   
 •  
 • Ne mbrojtje te papes!!!

  Ne mbrojtje te papes!!!

  Fotoja e bere ne sheshin Nene Tereza ,Tirane,  Gruaja e cila ka armen thuhet te jete nje prej agjenteve civil te papes…

   
 • Shpendi ne te Kuqen!!!

  Shpendi ne te Kuqen!!!

  Shpendi ne te Kuqen!!!

   
 • Gjergj Kastrioti Shipetar!!!

  Gjergj Kastrioti Shipetar!!!
   
 •  
 • Si arriti kjo veture ne Paris?

  Si arriti kjo veture ne Paris?
   
 • SHQIPETARET te bashkuar

  SHQIPETARET te bashkuar

  Ky punim qe e shihni ne foto ku eshte shqiponja dy krenare dhe harta e shqiperise , eshte zgjedhur punimi me i mire ne shqiperi per ardhjen e papes i punuar nga nje djalosh 18 vjeqar , ketu shihet mbishkrimi i fese muslimane Allah dhe kryqi i fese katolike, thene […]

   
 • Franca “në qejf”, Sakho dhe Mavuba

  Franca “në qejf”, Sakho dhe Mavuba

  Momente shumë të bukura në stërvitjen e Kombëtares së Francës, gjë që tregon se mosmarrëveshjet e Kupës së Botës “Afrikë e Jugut 2010″ janë lënë pas krahëve.

   
 •