“Brazil 2014”, Ronaldo do të sfidojë

U hodh këtë të hënë nënë Zyrih të Zvicrës shorti “play-off”-it që do të përcaktojë 4 skuadrat e fundit europiane që do të marrin pjesë në Botërorin “Brazil 2014”. Ajo që bie në sy në këtë short do të jetë sfida mes Portugalisë së Cristiano Ronaldos dhe Suedisë së Zlatan Ibrahimovicit.Sfidat e tjera do të jenë ato mes Islandës dhe Kroacisë ndërsa Greqia do të ndeshet me Rumainë. Ukraina do të ndeshjet me Francën në ndeshjen tjetër të Play Of-it. /albeu.com/