VIP

 • Genta, së shpejti me librin autobiografik

  Genta, së shpejti me librin autobiografik

  Këngëtarja Genta Ismajli ka injoruar partitë politike për fushatat e tyre elektorale. Kohë më parë ishte zbuluar se këngëtarja kishte refuzuar të gjitha partitë politike të cilat i bënë oferta për të performuar gjatë koncerteve, në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet e 3 nëntorit, që do të mbahen në Kosovë.

   
 • Tuna ndez publikun në Gjermani

  Tuna ndez publikun në Gjermani

  Këngëtarja Tuna vazhdon të ndezë sallën me performancën e saj. Së bashku me të dashurin e saj Cozman ajo pozhvillon një turne, ku nëGjermani këngëtarja ka krijuar një atmosferë të zjarrtë përpublikun e saj. /albeu.com/

   
 • Takojnë Bieberin, takimi organizohet nga Obama

  Takojnë Bieberin, takimi organizohet nga Obama

  Mund të thoni çfarë të doni për presidentin Barack Obama, por ai është sigurisht njeriu që duhet të njihni nëse jeni një vajze e re dhe e dëshpëruar për të takuar Justin Bieber. Payton Wall, 14 vjeçare, dhe Avery Wall, 12 vjeçare, nga New Jersey, patën jetët e tyre të […]

   
 •  
 • Genta duet me Bleron

  Genta duet me Bleron

  Këngëtarja Genta Ismajli pas këngëve “single” që ka lansuar deri më tani, pritet që së shpejti të publikojë edhe një duet të ri me këngëtarin Blero. Ky duet vjen pas shumë dueteve të përfolura që do të realizojë ajo me Medën dhe Labin të cilat rezultuan vetëm fjale. Veç kësaj […]

   
 • Shpija e Kosovës: Përleshen Adi dhe Qopa (VIDEO)

  Shpija e Kosovës: Përleshen Adi dhe Qopa (VIDEO)

  Reality Show “Shpija e Kosovës 2″ është duke u shndërruar në një “ring boksi” pasi tani nuk ekzistojnë vetëm debatet dhe fjalosjet, por edhe përplasjet fizike. Pas debatit për frizura në “Shpija 2″ mes Adit dhe Qopës dhe pas një fjalosje, dy konkurrentët e këtij realit-show tentojnë edhe të grushtohen. […]

   
 • Arta Bajrami bëhet nënë

  Arta Bajrami bëhet nënë

  Të gjitha ëndrrat që kishte në jetë, thuajse i ka realizuar. I kishte mbetur vetëm një, më e madhja nga të gjitha; të bëhej nënë. Dhe duket se çasti ka mbërritur edhe për Arta Bajramin, këngëtaren e njohur, e cila të mërkurën e 28 tetorit ka sjellë në fëmijën e […]

   
 •  
 • Dani i suksesshëm edhe në “100 këngët e shekullit”

  Dani i suksesshëm edhe në “100 këngët e shekullit”

  Përfaqësimi i Kosovës për 12 javë rresht, në spektaklin “100 këngët e shekullit”, bashkëpunimi me Flori Mamujasin dhe Ervin Gonxhen në një këngë ritmike që shumë shpejtë do të dalë në treg si dhe përgatitja për pjesëmarrje në konkurrencën e fortë në “Këngën magjike”, kanë bërë që këngëtari i njohur […]

   
 • Fiksimi i Adelina Tahirit

  Fiksimi i Adelina Tahirit

  Eshtë vetëm 18 vjeç por ama famën e ka të madhe, jo vetëm në Kosovë por tashmë edhe në të gjithë Shqipërinë. E bukur, me një fizik ta mahnitshëm dhe shumë e talentuar. Adelina Tahiri kujdeset shumë për veten, veshje shumë të shtrenjta, që zor se i sheh tjetërkund si […]