Ja si goditi tsunami bregun e Japonisë (VIDEO)

Eshtë publikuar sot në internet një video e xhiruar nga një kamerë amatore, e cila zbulon sërish dimensionet e tmerrit të 11 marsit, video kjo e papublikuar më parë nga asnjë media.

Pamjet e publikuara tregojnë në mënyrë të qartë forcën me të cilën cunami goditi bregdetin e Japonisë ditën e premte. 

Videoja 49 sekondëshe tregon se si uji përmbysi anijet dhe se si morri para makinat si të ishin prej letre. Ajo u xhirua nga një kamera amatore në portin e peshkimit të Miyakos, në prefekturën e Iuates.

Cunami i shkaktuar nga tërmeti 8.9 ballësh bëri kërdinë në pjesë të mëdha të bregdetit në veri-lindje të Japonisë, duke shkatërruar plotësisht një sërë qytetesh dhe fshatrash. Tronditje të fuqishme vijojnë të tronditin rajonin./Burimi i Lajmit: Albeu.com/

Shikoni videon e papublikuar më parë:


Edhe një video tjetër:

8 thoughts on “Ja si goditi tsunami bregun e Japonisë (VIDEO)

 1. egzoni
  March 14, 2011 at 3:12 pm

  valla tragjedi e madhe ka ndodhur ne japoni veq ishalla ju ndihmon zoti.edhe termet edhe cunam avavav!!!!!!

 2. hajredini
  March 14, 2011 at 10:55 pm

  ishalla zoti ju del ne ndihmë se katasrof e madhe u ba

 3. Hackr3m1
  March 16, 2011 at 12:39 am

  zoti i rujt qaq ishalla sdodh ky sen kosov io kosov po kerkun :S

 4. Simpatiki..
  March 16, 2011 at 10:06 pm

  qitu po na tregon qe veq osht tu u afru fundi i botes qka po don ma keq se qishtu :S mos me pas as kah me ik.
  mu um vjen gjynah per viktimat veq qeta japonezt qkas po bojn kunder njerzimit,kan shku shum perpara me teknik edhe robotat pi maroin me i sherby qaq qe kan arrit…zoti ndryshe ska qysh i denon pju tregon qe sjan ne rrug te drejt.
  allahu i ndihmoft te gjithve

 5. pajtim
  March 19, 2011 at 10:25 pm

  valla ne japoni ka pasur nje tragjedi e quditshme po po ishalla ju ndimon imadhi alla ishalla nuk ndodh kerkund se shum keq

 6. bledi
  March 19, 2011 at 10:35 pm

  kjo pun osht e allahut kjo tragjedi qe ka ndodhur ne japoni allahu me qit pun ka than bini ne rrug se ker ka nuk jeni kerka por ishalla ketyre zoti ju ndimoft se shum keq

 7. astrit
  April 14, 2011 at 8:15 pm

  zoti i ndimoft ata qe jan gjall ne japoni se shum um ka ardh keq ishall jo ne kosov nuk ndodh kjo jo veq ne koson po askund

 8. urim
  June 23, 2011 at 10:15 am

  o zot jepja ni ndihm se shum keq o kam vjen keq per japonin ishalla kerkush nuk u ka myt se keq o kam vjen shum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *