UEFA: Top 10 futbollistët më të shpejtë

71748Futbolli është teknikë, inteligjencë, por edhe shumë…shpejtësi! Këtë e di mjaft mirë edhe qeveria europiane e futbollit, UEFA, e cila ka publikuar emrat e 10 futbollistëve më të shpejtë në Europë. Dy yjet Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë në Top 10 por jashtë podit, me Walcott, Valencia dhe Bale që kryesojnë listën.Talenti anglez i Arsenal është futbollisti më i shpejtë në Europë me një shpejtësi prej 36 km/orë dhe është vetëm 8 km/orë më i ngadaltë se njeriu më i shpejtë i planetit Usain Bolt (44 km/orë). /albeu.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *